Առավոտյան ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ՊԲ սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ․ Արցախի ՊԲ
Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:

Azerbaijani Forces Target Ambulance in Artsakh
On October 15, at around 9:00 am, units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire on the ambulance of the Defense Army unit located in the north-eastern direction of the Artsakh Republic, Artsakh’s Defense Ministry informsArmradio.am reports.
No casualties are reported on the Armenian side.
The command of the Russian peacekeeping troops in the Artsakh Republic has been informed about the incident.
The Ministry of Defense of the Artsakh Republic declares that it continues to adhere to the ceasefire regime and calls on the Azerbaijani side to refrain from destabilizing actions.