Առավոտյան ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ՊԲ սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ․ Արցախի ՊԲ
Հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:

Азербайджанские ВС обстреляли санитарную машину Армии обороны
Вооруженные силы Азербайджана 15 октября в районе 09:00 открыли огонь в направлении санитарной машины одного из подразделений Армии обороны Республики Арцах. Как передает Sputnik Армения, об этом сообщает минобороны Арцаха.
Отмечается, что с армянской стороны пострадавших нет. Об инциденте проинформировано командование миротворческого контингента России.
Минобороны Арцаха заявляет, что остается приверженным режиму прекращения оня и призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от дестабилизации обстановки.