Անդրկովկասում կապերի ապաշրջափակման շուրջ բանակցությունների օպտիմալ ձևաչափը եռակողմ աշխատանքային խումբն է. Զախարովա
Անդրկովկասում տրանսպորտային ահղորդակցությունների ապաշրջափակման շուրջ բանակցությունների օպտիմալ ձևաչափը եռակողմ աշխատանքային խումբն է՝ ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համանախագահությամբ։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ խոսելով «Զանգեզուրի միջանցքի» հետ կապված Երևանի և Բաքվի միջև տարաձայնությունների առնչությամբ Մոսկվայի դիրքորոշման մասին, հաղորդում է News.am։
Նրա խոսքով՝ այդ ձևաչափով արդեն 8 նիստ է կայացել, և բոլոր կողմերը բարձր են գնահատել աշխատանքային խմբի գործունեությունը։ «Մենք ճիշտ ենք համարում հավատարիմ մնալ հայտարարություններին և քայլերին, որոնք նպաստում են Անդրկովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման հարցով եռակողմ համաձայնությունների իրականացմանը»,-նշել է Զախարովան։

Оптимальный формат переговоров по разблокировке связей на Южном Кавказе– трехсторонняя рабочая группа: Захарова
Наиболее оптимальный формат переговоров по разблокировке транспортных коммуникаций в Закавказье – трехсторонняя рабочая группа при сопредседательстве вице-премьеров России, Армении и Азербайджана. Как передает News.am, об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД Мария Захарова, говоря о позиции Москвы относительно разногласий между Ереваном и Баку по поводу  "Зангезурского коридора".
По ее словам,  что уже состоялось восемь заседаний в этом формате, и все стороны высоко оценили деятельность рабочей группы․ "Мы считаем правильным придерживаться заявлений и шагов, которые способствуют реализации трехсторонних договоренностей по разблокированию всех экономических и транспортных связей в Закавказье", - отметила Захарова.