Մինչև տարեվերջ մայրաքաղաքում շահագործման կհանձնվի շուրջ 300 բնակարան. Արցախի Հանրապետության նախագահն աշխատանքային շրջայց է կատարել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 2-ին Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում ծանոթացել է կառուցվող բնակելի թաղամասի և բազմաբնակարան շենքի՝ ավարտման փուլում գտնվող շինաշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը շինարարական ընկերությունների ղեկավարներից հետաքրքրվել է շահագործման ժամկետներով, ընդգծել, որ սոցիալական տարբեր կարգավիճակներ ունեցող բազմաթիվ ընտանիքների բնակարանային ապահովման հարցը կառավարության օրակարգային խնդիրն է հանդիսանում: Նա տեղում մի շարք հանձնարարականներ է տվել, կարգադրել, որ գործադրվեն բոլոր ջանքերը նախանշված ժամկետներում աշխատանքը որակով կատարելու համար: Քաղաքաշինության պատասխանատուները Նախագահին վստահեցրել են, որ մինչև տարեվերջ մի քանի փուլով նորակառույց շենքերը՝ շուրջ 300 բնակարաններով, շահագործման կհանձնվեն:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

До конца года в Степанакерте будут сданы в эксплуатацию около 300 квартир: президент Арцаха совершил рабочую поездку
2 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян ознакомился с завершающим этапом строительных работ по возведению на улице Туманяна в Степанакерте жилого квартала и одного многоквартирного здания.
Глава государства поинтересовался у руководителей строительных компаний сроками сдачи зданий в эксплуатацию, подчеркнув, что вопрос обеспечения жильем многих семей с разным социальным статусом стоит на повестке дня правительства. Он дал ряд поручений, в том числе по качественному выполнению работ в установленные сроки. Ответственные лица заверили президента, что около 300 квартир из новостроек будут сданы в эксплуатацию в несколько этапов до конца года.
Президента республики сопровождали руководитель аппарата президента Карен Шахраманян, министр градостроительства Арам Саркисян, другие должностные лица.