ՊՆ-ն հերքում է. ՀՀ զինված ուժերը գործողություններ չեն իրականացնում Տավուշի ուղղությամբ
Ադրբեջանի զինված ուժերը, նոյեմբերի 16-ին նախաձեռնած հարձակումն ուղեկցում են լայնածավալ ապատեղեկատվական արշավով, հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
«Մասնավորապես՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր՝ կեսօրին, մինչև բուն հարձակումն սկսելը, տարածել էր հաղորդագրություն, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները, նոյեմբերի 15-ին և 16-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի միանգամից մի քանի ուղղություններով գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը։
Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը նաև պնդում է, թե ՀՀ զինված ուժերը գործողություններ են իրականացնում Տավուշի ուղղությամբ։
Նշված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը փորձում է իր լայնածավալ սադրանքի համար մեղադրել հայկական կողմին, այդուհանդերձ, առավել քան ակնհայտ է, որ հենց Ադրբեջանն է նախահարձակ եղել՝ գրոհելով հայկական դիրքերը՝ հրետանային միջոցների և զրահատեխնիկայի կիրառմամբ», - ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Минобороны опровергает: ВС РА не ведут боевых действий в направлении Тавуша
Вооруженные силы Азербайджана сопровождают агрессию, предпринятую ими 16 ноября, масштабной кампанией дезинформации, сообщает минобороны РА.
"В частности, сегодня днем, накануне фактического нападения, министерство обороны Азербайджана выступило с заявлением о том, что 15-16 ноября подразделения вооруженных сил РА обстреляли азербайджанские позиции в нескольких направлениях на армяно-азербайджанской границе.
Министерство обороны Азербайджана утверждает, что вооруженные силы РА проводят операции в направлении Тавуша. Приведенная информация не соответствует действительности.
"Минобороны Азербайджана пытается обвинить армянскую сторону в своей крупномасштабной провокации, однако более чем очевидно, что сам Азербайджан атаковал армянские позиции с применением артиллерии и бронетехники", - говорится в заявлении минобороны.