24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է. ՀՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 17-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
Նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաև զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման և  գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։
Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

24 Armenian Troops Missing – MoD
As of 10:00 on November 17, the situation in the eastern border zone of the Republic of Armenia, where the Armenian positions were attacked by the units of the Azerbaijani Armed Forces the previous day, is relatively stable, the ceasefire agreement is generally observed the Ministry of Defense reportsArmradio.am reports.
As a result of the November 16 hostilities, the enemy has up to 70 killed and wounded servicemen, as well as significant losses of military equipment, in particular, 4 armored personnel carriers, 1 Sandcat armored vehicle, 5 vehicles (Kamaz, Ural, UAZ).
The Armenian side confirms that 1 servicement has been killed, 13 have been captured. The connection with another 24 servicemen was lost during the hostilities, their fate is unknown at the moment. Intensive work is underway to find the servicemen. Two military bases came under the control of the enemy.
Negotiations are underway with the mediation of the Russian side to resolve the situation and return the captured Armenian servicemen.