Լոնդոնի գոսպել երգչախումբն առաջին անգամ հանդես կգա Հայաստանում
«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ փառատոնի շրջանակում առաջին անգամ Հայաստանում ելույթ կունենա Լոնդոնի գոսպել երգչախումբը:
Երգչախումբը մշտապես համագործակցել է մոլորակի ամենապրոֆեսիոնալ կատարողների և երգիչների հետ։Երգչախմբի տպավորիչ կատարումները կարելի է լսել մի շարք հանրահայտ հոլիվուդյան ֆիլմերում, որոնցից են «Առյուծ արքան», «Մոխրոտը», «Բարևներ Բրոդ Փողոցին», «Պայքար Գայթակղությունների Դեմ», «Իրական Սեր» և «Փողոցային Պարեր» ֆիլմերը։
Ինչպես Panorama.am-ին են տեղեկացրել փառատոնից՝ երգչախմբի Երևանյան համերգի ընթացքում կհնչեն խմբի ամենահայտնի հիթերը, ինչպես նաև մի շարք ջերմաշունչ սուրբծննդյան երգեր:
Համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 21-ին ժամը 19.00-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի համերգային դահլիճում։

London Community Gospel Choir to Perform in Yerevan for First Time
The celebrated London Community Gospel Choir (LCGC) will perform in Armenia for the first time on the sidelines of the 22nd Yerevan Perspectives International Music Festival, its organizers told Panorama.am.
Testimony to this successful recipe and reputation, LCGC has collaborated, performed and recorded with artists such as Tom Jones, Elton John, Madonna, Paul McCartney, Annie Lenox, Rod Stuart, Sam Smith, Ellie Goulding, Jessie J, Adele, Gorillas, Blur, Nick Jonas, One Republic, Gregory Porter, Justin Timberlake, Mariah Carey and the list goes on.
Brand client events include Harrods, Selfridges, BT, Burberry, Marks & Spencer, Christian Dior, ITV, BBC, Brit Awards, Grammys, Sky, The Voice, HSBC, Barclays, Virgin, Mercedes.
The choir's most popular hits, as well as a number of fabulous Christmas songs, will be performed during the Yerevan concert to be held at the Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex on December 21.