Մատաղիսի ուղղությամբ որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն
Ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ օրս անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացրել են Արցախի հյուսիսարևելյան թևում` Մատաղիսի ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ՆԳՆ ԱԻՊԾ մամուլի ծառայությունից:
Հայտնաբերվել է ևս 1 աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Արցախի տարածքներում իրականացված որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում մինչ օրս տարհանվել է ընդհանուր 1701 աճյուն:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

В направлении Матагиса обнаружены останки еще одного погибшего
Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести военнослужащих и гражданских лиц в ходе боевых действий сегодня проводились одним отрядом на северо-восточном крыле Арцаха – в направлении Матагиса. Как передает Aysor.am, об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
В результате поиска обнаружены останки еще одного погибшего. Его личность будет установлена после проведения судебно-медицинской экспертизы.
После прекращения огня в общей сложности на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха было найдено и эвакуировано 1701 тело.