Արայիկ Հարությունյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Հեռագրում մասնավորապես ասված է.
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք Ռուսաստանի Դաշնության Կեմերովոյի մարզում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի մասին, որը խլեց տասնյակ մարդկային կյանքեր։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի, ողբերգական աղետի զոհ դարձած հանքագործների հարազատներին ու մերձավորներին։ Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր տուժածներին։

Президент Арцаха направил телеграмму соболезнования президенту РФ
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с трагическим происшествием в Кемеровской области РФ.
"Многоуважаемый Владимир Владимирович,
В Арцахе с глубоким прискорбием узнали о несчастном случае, произошедшем в Кемеровской области Российской Федерации и унесшем десятки человеческих жизней.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку Вам, уважаемый Владимир Владимирович, родным и близким шахтеров, погибших в результате трагической катастрофы. Желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим.