Արայիկ Հարությունյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Հեռագրում մասնավորապես ասված է.
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք Ռուսաստանի Դաշնության Կեմերովոյի մարզում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի մասին, որը խլեց տասնյակ մարդկային կյանքեր։
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի, ողբերգական աղետի զոհ դարձած հանքագործների հարազատներին ու մերձավորներին։ Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր տուժածներին։

President of the Artsakh Republic Sent a Condolence Letter to Vladimir Putin
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan sent a condolence letter to President of the Russian Federation Vladimir Putin.
"Honorable Vladimir Putin
In Artsakh, we have learnt with deep sorrow about the accident that took place in Kemerovo, region of the Russian Federation and which took dozens of lives.
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself, I express condolences and support to You dear Vladimir Putin, to relatives and friends of the miners who fell victim to the tragic disaster. I wish all the injured a speedy recovery.