ԱՄՆ դեսպանատունը հրապարակել է պատմական լուսանկար՝ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ուշագրավ դրվագներով
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը պատմական փաստեր է հրապարակել՝ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների վերաբերյալ։
«Հայ-ամերիկյան գործընկերության 30-ամյակի հետ կապված հոբելյանական է լինելու թե՛ այս տարին, թե՛ եկող տարին, և մենք անդրադարձ կկատարենք տասնամյակների պատմություն ունեցող մեր հարաբերությունների հիշարժան դրվագներին ու փաստերին։
Այս լուսանկարում Հայաստանում ԱՄՆ 2-րդ դեսպան Պիտեր Թոմսենն է նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։ Դեսպան Թոմսենը ղեկավարել է ԱՄՆ դեսպանությունը 1995թ․ սեպտեմբերի 6-ից մինչև 1998թ․ սեպտեմբերի 6-ը:
Իսկ դուք ունե՞ք պատմական լուսանկարներ, որոնցում պատկերված են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ուշագրավ դրվագներ։ Եթե այո, ուրախ կլինենք տեսնել դրանք այս գրառման մեկնաբանություններում»:

Посольство США выложило историческое фото с яркими эпизодами армяно-американских отношений
Посольство США в Армении опубликовало исторические факты об армяно-американских отношениях, передает Yerevan.Today.
"Как этот, так и следующий год будут юбилейными в связи с 30-летием армяно-американского партнерства. И мы коснемся памятных эпизодов и фактов наших отношений, имеющих многолетнюю историю.
На этом фото второй посол США в Армении Питер Томсен и президент Роберт Кочарян. Посол Томсон возглавлял посольство США с 6 сентября 1995 года по 6 сентября 1998 г..
А у вас есть исторические фото, запечатлевшие примечательные эпизоды армяно-американских отношений? Если да, мы будем рады видеть их в комментариях к этому посту", - говорится на страничке посольства в фейсбуке.