Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է մի շարք հասարակական կազմակերպությունների պատասխանատուների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 2-ին ընդունել է մի շարք հասարակական կազմակերպությունների պատասխանատուների:
Քննարկվել են առաջարկներ, որոնք ուղղված են պետական կառավարման ոլորտում արդյունավետ մեխանիզմների ներդրմանը, ինչպես նաև հանրային վերահսկողության բարձրացմանը: Հանդիպման մասնակիցները հետաքրքրվել են նաև տեղահանված բնակիչներին բնակարաններով ապահովելու ծրագրերով, երկրի առջև ծառացած մարտահրավերների հաղթահարման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներով:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է նրանց նախաձեռնողականությունը, նշել, որ Արցախի համար այս դժվարին ժամանակներում խնդիրները կարելի է հաղթահարել միայն բաց ու կառուցողական քննարկումների միջոցով:

Arayik Harutyunyan received responsible officials of a number of NGOs
On 2 December Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received responsible officials of a number of non-governmental organizations.
Proposals on introducing effective mechanisms in the field of public administration, and raising the public surveillance were at the discussion agenda. The participants of the meeting enquired about the programs for providing housing to the displaced residents, as well as the work being carried out to overcome the challenges facing the country.
The Head of the State acknowledged the attendee's initiative noting that in this hard period for Artsakh, the problems can be overcome only through open and constructive discussions.