Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է մի շարք հասարակական կազմակերպությունների պատասխանատուների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 2-ին ընդունել է մի շարք հասարակական կազմակերպությունների պատասխանատուների:
Քննարկվել են առաջարկներ, որոնք ուղղված են պետական կառավարման ոլորտում արդյունավետ մեխանիզմների ներդրմանը, ինչպես նաև հանրային վերահսկողության բարձրացմանը: Հանդիպման մասնակիցները հետաքրքրվել են նաև տեղահանված բնակիչներին բնակարաններով ապահովելու ծրագրերով, երկրի առջև ծառացած մարտահրավերների հաղթահարման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներով:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է նրանց նախաձեռնողականությունը, նշել, որ Արցախի համար այս դժվարին ժամանակներում խնդիրները կարելի է հաղթահարել միայն բաց ու կառուցողական քննարկումների միջոցով:

Президент Арцаха принял представителей ряда общественных организаций
2 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей ряда неправительственных организаций.
Были обсуждены предложения, направленные на внедрение эффективных механизмов в сфере государственного управления, равно как и усиление общественного контроля. Участников встречи поинтересовались также программами обеспечения жильем вынужденных переселенцев, работами по преодолению вызовов, стоящих перед страной.
Глава государства приветствовал инициативность участников встречи, отметив, что в это сложное для Арцаха время проблемы можно преодолеть только посредством открытых и конструктивных обсуждений.