Տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ԱԳ նախարարների աշխատանքային հանդիպումը
Դեկտեմբերի 2-ին ԵԱՀԿ նախարարական 28-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀԱՊԿ-ում նախագահող Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի համակարգմամբ տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ԱԳ նախարարների աշխատանքային հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարներն անդրադարձել են ԵԱՀԿ նախարարական 28-րդ համաժողովի օրակարգին։ Արարատ Միրզոյանը կարևորել է ԵԱՀԿ շրջանակներում ՀԱՊԿ անդամ պետությունների համագործակցության ամրապնդումը՝ հիմնված ԵԱՀԿ համապարփակ, անբաժանելի և համագործակցային անվտանգության հայեցակարգի վրա և ՀԱՊԿ դաշնակցային պարտավորություններին համահունչ։
Նախարար Միրզոյանն իր գործընկերներին է ներկայացրել տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման հետ կապված վերջին զարգացումները։ Այդ առումով նա շեշտել է դաշնակիցների՝ տարածաշրջանում իրավիճակի դեէսկալացիային միտված ջանքերի ներդրման անհրաժեշտությունը։
Անդրադառնալով Հայաստանի՝ ՀԱՊԿ-ում նախագահության առաջնահերթություններին՝ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ՀԱՊԿ գործիքակազմի, այդ թվում՝ ճգնաժամային արձագանքման գործիքակազմի կատարելագործման կարևորությունը։

The Ministerial Working Meeting of the CSTO Member States Took Place
On December 2, within the framework of the 28th OSCE Ministerial Conference, a working meeting of the Foreign Ministers of the CSTO member states was held under the coordination of the Minister of Foreign Affairs of Armenia.
During the meeting, the Foreign Ministers of the CSTO member states touched upon the agenda of the 28th OSCE Ministerial Conference. Ararat Mirzoyan stressed the need to strengthen the cooperation between the CSTO member states within the framework of the OSCE, based on the concept of comprehensive, indivisible and cooperative security and in line with the CSTO allied commitments.
Minister Mirzoyan presented to his colleagues the latest developments regarding the insurance of regional security. In this regard, he stressed the need for the allies to make efforts aimed at de-escalating the situation in the region.
Touching upon the priorities of Armenia's chairmanship in the CSTO, Ararat Mirzoyan stressed the need for improving the CSTO toolkit, including the toolkits of crisis response.