Նախորդ ամիսների համեմատ՝ նոյեմբերին Արցախում ծնունդների թիվը ռեկորդային է եղել. Արցախի նախագահ
Հետպատերազմյան մեծ դժվարությունների հաղթահարման այս փուլում հերթական կարևոր իրադարձությանն եմ ցանկանում անդրադառնալ. նոյեմբեր ամսվա ընթացքում Արցախում 178 ծնունդ է գրանցվել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Նախորդ ամիսների համեմատ` այդ թիվը ռեկորդային է և ամենամոտը մինչև պատերազմն ունեցած ցուցանիշներին։
Մեր հաջողությունների իրական գրավականը ժողովրդագրական աճն է։
Ուզում եմ հավաստիացնել, որ Կառավարությունը ջանք ու եռանդ չի խնայելու տարբեր ծրագրերի միջոցով Արցախում ապրող հայության բնական և մեխանիկական աճը խթանելու համար։
Անհոգ մանկություն մեր բոլոր բալիկներին։ Իսկ նորածինները թող Հայրենիքի հարատևման ու խաղաղության խորհրդանիշը դառնան», - գրել է նա:

Artsakh Reports a Record Number of 178 Births in November
“The number is a record compared to the previous month and is closest to the figures before the war,” President Arayik Harutyunyan said in a Facebook postArmradio.am reports.
“The real guarantee of our success is demographic growth,” the President said, assuring of the Government’s willingness to spare no effort and energy to promote the growth of the population of Artsakh through various programs.
The President wished carefree childhood for all children. “And let the newborns become the symbol of the Homeland’s survival and peace,” he added.