Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնոգորիայի հետ
Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեռնոգորիայի հավաքականի հետ: Հանդիպումը կկայանա մարտի 24-ին՝ ժամը 20:00-ին՝ Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում:
Մինչ այս 2 երկրների հավաքականները հանդիպել են 2 անգամ: Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլում Երևանում կայացած հանդիպումն ավարտվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի հաղթանակով՝ 3:2 հաշվով: Պոդգորիցայում կայացած խաղում 4:1 հաշվով հաղթանակ է տարել Չեռնոգորիայի հավաքականը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի ևս մեկ ընկերական հանդիպում՝ Օսլոյում մրցելով Նորվեգիայի հավաքականի հետ:

Национальная сборная Армении проведет товарищеский матч с Черногорией
Национальная сборная Армении проведет товарищеский матч с командой Черногории. Матч состоится 24 марта на стадионе "Республиканский" имени Вазгена Саргсяна в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Сборные этих двух стран встречались между собой дважды. Матч, прошедший в Ереване в рамках квалификации чемпионата мира-2018, завершился победой сборной Армении со счетом 3:2. А в Подгорице победа осталась за командой Черногории (4:1).
Напомним, 29 марта национальная сборная Армении проведет в Осло еще один товарищеский матч против сборной Норвегии.