Դեսպան Ղևոնդյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Ղազախստանի նախագահին
Հունիսի 15-ին Ղազախստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Ղևոնդյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Ղազախստանի ղեկավարի նստավայր Ակկորդայում կայացած հանդիսավոր արարողությանը նախագահ Կ-Ժ.Տոկաևը նշեց, որ ԱՊՀ տարածաշրջանում Հայաստանը Ղազախստանի առանցքային գործընկերներից է։ Ընդգծելով, որ Հայաստանի հետ երկկողմ հարաբերությունները ձևավորված են խորը պատմական կապերի վրա, Ղազախստանի ղեկավարը հույս հայտնեց, որ ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունեցող Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կայուն խաղաղությունը և բարգավաճումն էլ ավելի կամրապնդեն հայ-ղազախստանյան բազմաոլորտ երկկողմ ու բազմակողմ գործընկերությունը։
Հաջորդած ճեպազրույցին դեսպան Ա.Ղևոնդյանը պատրաստակամություն հայտնեց ջանքեր գործադրելու ժողովուրդների բարեկամության, ինքնիշխանության և անկախության փոխադարձ հարգանքի և այլ՝ Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև Բարեկամության և համագործակցության մասին 1999թ. սեպտեմբերի 2-ին Մեծ պայմանագրով ամրագրված հիմնարար սկզբունքների վրա խարսխված հայ-ղազախստանյան միջպետական հարաբերությունների ներուժի ընդլայնման և կիրառման հարցում:

Посол Гевондян вручил президенту Республики Казахстан верительные грамоты
15 июня Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Республике Казахстан Армен Гевондян вручил верительные грамоты Президенту Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаеву.
На состоявшейся в Аккорде – резиденции главы Казахстана торжественной церемонии, Президент К-Ж. Токаев отметил, что Армения является одним из ключевых партнёров Казахстана на пространстве СНГ. Подчеркнув, что двусторонние отношения с Арменией основаны на глубоких исторических связях, Президент Казахстана выразил надежду, что устойчивый мир и процветание в стратегически важном регионе Южного Кавказа еще больше укрепят армяно-казахстанское многоплановое двустороннее и многостороннее партнёрство.
В ходе последующего брифинга посол А.Гевондян подчеркнул готовность приложить усилия для приумножения и реализации потенциала армяно-казахстанских межгосударственных отношений, основанных на дружбе народов, а также на взаимном уважение суверенитета и независимости и других базовые принципах, закрепленных Большим Договором о дружбе и сотрудничестве между Арменией и Казахстаном от 2 сентября 1999 года.