Կարևորվել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը. Սոնա Ղազարյանը հանդիպել է հոլանդացի քաղաքական գործչի հետ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության «D66» կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Ժան Հոկեմային:
Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների և օրակարգերի ընդլայնման հեռանկարները:
Սոնա Ղազարյանը հյուրին ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի վրա Ադրբեջանի հարձակման հանգամանքներն ու դրա հետևանքները: Ընդգծվել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը և ԵՄ քաղաքացիական դիտորդության կարևորությունը:
Նշվել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է բարեփոխումները մարդու իրավունքների ոլորտում: Բարձր է գնահատվել ԵՄ աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման գործընթացում:

Сона Казарян встретилась с голландским политическим деятелем: подчеркнута важность установления мира в регионе
21 ноября депутат НС С.Казарян встретилась с членом партии "D66", бывшим депутатом Королевства Нидерландов Жаном Хокемой.
Обсуждены перспективы расширения двусторонних отношений и повесток дня.
С.Казарян представила гостю обстоятельства и последствия нападения Азербайджана на суверенную территорию РА 13-14 сентября. Подчеркнуты необходимость установления мира в регионе и важность гражданского мониторинга ЕС.
Отмечено, что РА продолжает реформы в области прав человека. Высоко оценена поддержка ЕС в процессе укрепления демократии в Армении.