Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Երևանի կոնյակի գործարան
Գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանը նախագահին է ներկայացրել վերջին տարիներին գործարանի արդյունաբերական հզորացմանն ու արտադրական ծավալների ընդլայնմանն ուղղված բարեփոխումներն ու նախաձեռնությունները, մասնավորապես՝ Արա Գրիգորյանը նշել է ժամանակակից զարգացած տեխնոլոգիաների և կոնյակագործության լավագույն ավանդույթների համադրությամբ բարձորակ արդյունք ստանալու կարևորությունը:
Այցի ընթացքում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շրջել է գործարանում և Երևանի կոնյակի գործարանի «ARARAT» թանգարանում, որտեղ ծանոթացել է  «ARARAT» հայկական կոնյակի պատմությանը: Թանգարանի նախագահական սրահում Հանրապետության նախագահը մասնակցել է իր անվանական տակառի հիմնադրման արարողությանը և իր ստորագրությունը դրել տակառի վրա:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն եղել է նաև Երևանի կոնյակի գործարանի գանձարանում, որտեղ պահվում է «ARARAT» կոնյակների բացառիկ հավաքածուն՝ նախորդ դարասկզբի առաջին նմուշներից մինչ մեր օրեր, ապա գրառում կատարել թանգարանի պատվավոր հյուրերի գրանցամատյանում:

Ваагн Хачатурян посетил Ереванский коньячный завод
Председатель Совета директоров завода Ара Григорян представил Президенту реформы и инициативы последних лет, направленные на увеличение промышленной мощности завода и расширение объемов производства. В частности, Ара Григорян отметил важность получения качественной продукции при сочетании современных передовых технологий и лучших традиций коньячного дела.
В ходе визита Президент Ваагн Хачатурян совершил экскурсию по заводу и музею Ереванского коньячного завода "АРАРАТ", где ознакомился с историей создания армянского коньяка «АРАРАТ». В Президентском зале музея Президент Республики принял участие в церемонии закладки своей именной бочки и поставил на бочке свою подпись.
Президент Ваагн Хачатурян также посетил сокровищницу Ереванского коньячного завода, где хранится эксклюзивная коллекция коньяков "АРАРАТ" от первых образцов начала прошлого века до наших дней, и сделал запись в Книге почётных гостей музея.