Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ և Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ նիստը
Մայիսի 2-ին Կիպրոսում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ նիստը: Քննարկվել են երկու խորհրդարանների միջև համագործակցության հեռանկարները:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից Կիպրոսի գործընկերները պատրաստակամություն են հայտնել հետագայում ևս աջակցել Հայաստանի Հանրապետությանը տարբեր միջխորհրդարանական հարթակներում:
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը` որպես հանձնաժողովի նախագահ, հրավիրել է Կիպրոսի գործընկերներին այցելել Հայաստան և հանձնաժողովի հաջորդ նիստը կազմակերպել Երևանում:

Совместное заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Палатой представителей Кипра
2 мая на Кипре состоялось совместное заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием РА и Палатой представителей Республики Кипр.
По сообщению Парламента Армении обсуждены перспективы сотрудничества двух парламентов. Кипрские партнеры выразили готовность и в дальнейшем поддерживать Республику Армения на различных межпарламентских площадках.
Руководитель фракции НС "Гражданский договор" А.Конджорян как председатель комиссии пригласил коллег из Кипра посетить Армению и организовать следующее заседание комиссии в Ереване.