TikTok-ը զբաղվելու է չինական շուկայում իրանական արտադրանքը ներկայացնելով
TikTok սոցիալական ցանցերի չինական հարթակի ներկայացուցիչները պետք է ժամանեն Իրան՝ իրանական բիզնես լոբիստական խմբի հետ բանակցելու համար, տեղեկացնում է Mehr-ը։
Թեհրանի առևտրային պալատի բարձրաստիճան անդամ Հեսամոդին Հալաջը հայտնել է, որ չինական պատվիրակությունը կիրակի Իրան է ժամանելու Իրանի Առևտրի և արդյունաբերության նախարարության (MIMT) պաշտոնական հրավերով և Թեհրանի ու Պեկինի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության աշխուժացման ջանքերի շրջանակում։
Բիզնեսմենը նշել է, որ Douyin-ի և MIMT-ի միջև գործընկերային նախագծի հիմնական նպատակը չինական շուկայում իրանական արտահանողների ներկայությունը մեծացնելու հնարավորության քննարկումն է։
«Օգտագործելով արհեստական ինտելեկտի տվյալները և որոշելով չինացի գնորդների ճաշակը՝ այս առևտրական ընկերությունը տեսակոնտենտ է ստեղծելու, որպեսզի օգնի իրանական ընկերություններին շուկա հանել և ապրանք վաճառել Չինաստանում հայտնի հարթակների միջոցով, ինչպիսին Douyin-ն է»,- մեջբերում է անում ISNA լրատվական գործակալությունը։
TikTok-ի ներկայացուցիչների և իրանական բիզնեսի հանդիպումը կայանալու է  Iran ELECOMP 2023 խոշոր տեխնոլոգիական միջոցառման շրջանակում, որը Թեհրանում մեկնարկել է այս շաբաթ՝ թագավարակով պայմանավորված քառամյա ընդմիջումից հետո։

Иран намерен продавать свои товары в Китае через TikTok
Представители из Douyin, китайской платформы TikTok, прибудут в Тегеран для встречи с иранскими бизнесменами, 2 июля сообщает информагентство Mehr.
Представитель Тегеранской торговой палаты, промышленности, шахт и сельского хозяйства Хессамоддин Халладж сообщил, что китайская делегация официально приглашена Министерством торговли и промышленности Ирана (MIMT). Ее визит проходит в рамках усилий по активизации торгово-экономического сотрудничества между Тегераном и Пекином.
"Основная цель партнерского проекта между Douyin и MIMT состоит в том, чтобы дать возможность иранским экспортерам увеличить свое присутствие на китайском рынке", — заявил чиновник.
По словам Халладжа, использую возможности искусственного интеллекта, китайская компания "будет создавать видеоконтент, чтобы помочь иранским компаниям выводить на рынок и продавать продукцию через популярные платформы в Китае, такие как Douyin".
- Блинкен анонсировал новые экспортные ограничения США против России "Завтра мы объявим новые меры, которые ужесточают экспортный контроль за технологиями, обнаруженными в иранских...