Իրանի նախագահը սպառնացել է «կտրել ցանկացած ձեռք, որը կբարձրանա Թեհրանի վրա»
Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին հայտարարել է, որ երկրի զինված ուժերը «կկտրեն ցանկացած ձեռք, որը կբարձրանա Իրանի դեմ ագրեսիայի մեջ»։ Այս մասին հայտնում է FarsNews-ը։
Հայտարարությունը Ռաիսին արել է Պաշտպանական արդյունաբերության օրվա կապակցությամբ պաշտպանության նախարարության ղեկավարության և ռազմարդյունաբերական համալիրի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։ Նա ընդգծել է, որ երկրի պաշտպանական արդյունաբերությունն աջակցում է զինված ուժերին՝ Իրանի անվտանգության ապահովման ու ամրապնդման գործում։ Միաժամանակ, այաթոլլան ընդգծել է, որ Իրանի պաշտպանական և միջուկային արդյունաբերությունը զգալի առաջընթաց է գրանցել՝ չնայած կոշտ պատժամիջոցներին:
«Այսօր մենք կարող ենք վստահորեն աշխարհին ներկայացնել Իրանը որպես առաջադեմ և տեխնոլոգիական երկիր, ինչը մեր երիտասարդ գիտնականների ջանքերի և հմուտ ձեռքերի շնորհիվ է, և դա ձեռք է բերվել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդի գլխավորությամբ»,- ասել է Ռաիսին։

В Иране пригрозили "отрубить любую руку, которая поднимется на Тегеран"
Президент Ирана Ибрагим Раиси заявил, что вооруженные силы страны "отрубят любую руку, которая поднимется на Иран в агрессии". Это заявление приводит издание FarsNews.
Оно было сделано Раиси на встрече с руководством Министерства обороны и представителями ВПК по случаю Дня оборонной промышленности. Он подчеркнул, что оборонная промышленность страны поддерживает Вооруженные силы в обеспечении и укреплении безопасности Ирана. При этом аятолла подчеркнул, что оборонная и атомная промышленность Ирана добились значительных успехов, несмотря на жесткие санкции.
"Сегодня мы можем уверенно представить Иран миру как передовую и технологичную страну, что обусловлено усилиями и умелыми руками наших молодых ученых, и это было достигнуто под руководством Верховного лидера Исламской революции", — заявил Раиси.