«Շարժում 88» կուսակցություն. Լուրջ ընտրախախտումներ չեն արձանագրվել
20:00-ին Արցախում, ընտրական օրենսգրքի համաձայն, փակվել են բոլոր ընտրատեղամասերի դռները, իսկ քվեարկությունն ավարտվել է: «Արմեդիա» ՏՎԳ-ի հետ զրույցում «Շարժում 88» կուսակցության կենտրոնական շտաբի պետ Էդուարդ Աղաբաբյանը նշեց, որ քվեարկուության ընթացքը բավական դրական է գնահատում: Ըստ նրա՝ քաղաքացիները քվեարկության օրը ցուցաբերել են բավական ակտիվ մասնակցություն:
Էդուարդ Աղաբաբյանի խոսքով՝ օրվա ընթացքում գրանցվել են միայն մի քանի մանր խնդիրների, իսկ լուրջ ընտրախախտումներ չեն արձանագրվել:
Միջազգային դիտորդական տարբեր խմբեր այցելել են կուսակցության կենտրոնական շտաբ: Շտաբի պետի կարծիքով՝ ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունների հետ կապված նրանք ունեն բավական դրական տպավորություններ:
Ինչ վերաբերում է քվեարկության արդյունքներին, Աղաբաբյանը խուսափեց կանխատեսումներից և նշեց. «ձայների հաշվարկն արդեն սկսվել է և մի քանի ժամից արդյունքները պարզ կլինեն»:

At 8:25 p.m. In a talk with "Armedia" IAA the head of the central headquarter of Movement-88 party Eduard Aghababyan mentioned that he assesses the process of the elections quite positively. According to him the citizens have been quite active during the elections. He also added that only some small problems have been recorded, but there have not been any serious violations.
Different groups of international observers have visited their headquarter, who, according to Aghababyan, have quite positive impressions.
As for the results of the elections, Aghababyan avoided to make predictions and said: "The counting of the votes have already started and in several hours the results will be clear."