Լավրով. Ռուսաստանը կհամագործակցի ԱՄՆ-ի հետ փոխադարձ հետաքրքրության ոլորտներում
Ռոսիա-24 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը մտադիր չէ խզել կապերը Վաշինգտոնի հետ, սակայն Մոսկվան կհամագործակցի Միացյալ Նահանգների հետ միայն փոխադարձ հետաքրքրության ոլորտներում: Այս մասին հայտնում է Sputnik News-ը:
«Ակնհայտ է, որ մենք չենք հրաժարվում համագործակցելուց: Բայց մենք այն կխթանեք ոչ թե այն բանի համար, որ նրանք են ուզում սերտ կապեր այս կամ այն ոլորտում,այլ նրա համար, որ այդ ոլորտները մեր շահերից են բխում», - ասել է Լավրովը:
Հարկ է նշել, որ ավելի վաղ Լավրովն ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրին հայտնել էր, որ համագործակցությունը «հնարավոր է միայն արդար ու հավասար հիմունքներով՝ առանց Ռուսաստանի վրա ճնշում գործադրելու»:

Lavrov: Russia Is To Cooperate With US in Areas of Mutual Interest
During an interview with Rossiya-24 television channel Russian Foreign Minister Sergei Lavrov announced that Russia does not intend to break ties with Washington but Moscow will work with the United States only in the areas of mutual interest, Sputnik News reports.
"Obviously, we are not refusing to cooperate. But we will promote cooperation not because they want closer ties in this or that particular area but because those areas are of interest to us”, - said Lavrov.
It should be noted that earlier this month, Lavrov told US State Secretary John Kerry that Moscow was ready to work with the United States but the cooperation was "possible only on a fair and equal basis, without attempts to dictate or apply pressure on Russia."