Քրդերը բողոքի ցույցեր են կազմակերպել Եվրոպայում
Օգոստոսի 8-ին Փարիզում, Բրյուսելում, Բեռլինում և Քյոլնում մի շարք քրդական կազմակերպություններ անց են կացրել բողոքի ցույցեր՝ պահանջելով Թուրքիայից վերջ դնել Սիրիայում և Իրաքում «Քրդական աշխատավորական կուսակցության»  վրա իրականացվող ռմբակոծությունները: Այս մասին հայտնում է Euronews-ը:
Հարյուրավոր քրդեր Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում երթեր էին կազմակերպել, որի ժամանակ էլ Քուրդիստանի դեմոկրատական խորհրդը Փարիզում հանդես եկավ հայտարարությամբ.
«Թուրքիան պետք է փոխի, դադարեցնի իր հակաքրդական քաղաքականությունը, քանի որ դրա հետևում թաքնված են այլ  սպառնալիքներ, որոնք գոյություն ունեն տարածաշրջանում, ինչպիսին է « Իսլամական պետությունը»: Այս քաղաքականությունը խոչընդոտում է Մերձավոր Արևելքում և Թուրքիայում խաղաղության հաստատմանը, ինչպես նաև խոչընդոտ է Թուրքիայում ապրող բոլոր ժողովուրդների համար»:

Курды в Европе требуют положить конец бомбардировкам турецкой армией
В субботу в Париже, Брюсселе, Берлине, Кельне прошли демонстрации организованные курдами и прокурдскими организациями, с требованиями положить конец бомбардировкам турецкой армией позиций Рабочей партии Курдистана в Сирии и Ираке, передает Euronews.
Сотни курдов прошли по улицам французской столицы. Представитель Демократического совета Курдистана в Париже заявил:
"Турция должна изменить, прекратить свою антикурдскую политику, потому что за ней прячутся другие угрозы, существующие в регионе, такие как группировка "Исламское государство". Эта политика становится тормозом для мира на Ближнем Востоке, для мира в Турции, для всех народов, живущих в Турции".