Պուտինը ժամանել է Պեկին
Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, Վլադիմիր Պուտինը Պեկինում կմասնակցի Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում և Ճապոնիային դմագրավման պայքարում չինացի ժողովրդի հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
Այցը կտևի երկու օր և կմեկնարկի ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հետ բանակցություններից: ՌԴ նախագահը հանդիպում կունենա նաև Չինաստանի վարչապետի հետ, կքննարկվեն երկկողմ առևտրա-տնտեսական հարաբերությունները:
Օրակարգում ընդգրկված են նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ համագործակցության խորացումը ՄԱԿ շրջանակներում, Մեծ քսանյակում, այլ միջազգային կազմակերպություններում: Կքննարկվի նաև ԵԱՏՄ և Մեծ Մետաքսի ճանապարհի նախագծերի համադրման հարցը:

Путин прибыл в Китай
Президент РФ Владимир Путин прибыл в Пекин. Как передает РИА Новости, в Китае он примет участие в торжествах, посвященных 70-летию победы китайского народа в войне сопротивления Японии и окончания Второй мировой войны.
Визит Владимира Путина продлится два дня и начнется с переговоров с председателем КНР Си Цзиньпином, а также беседы с премьером Госсовета КНР Ли Кэцяном, на которой будут затрагиваться вопросы двустороннеготоргово-экономического сотрудничества.
Предстоит обмен мнениями по актуальным международным и региональным проблемам, перспективам углубления взаимодействия в рамках ООН, «группы двадцати», АТЭС и других международных организаций. В повестке также сопряжения строительства ЕАЭС с проектом Экономического пояса Шелкового пути.