Ռուսական ինքնաթիռը պատահմամբ խախտել է Իսրայելի օդային տարածքը
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Մոշե Յաալոնը հայտարարել է, որ ռուսական ինքնաթիռը պատահմամբ խախտել է Իսրայելի օդային տարածքը։ Այս մասին հայտնում  է Xinhua գործակալությունը։
Ռադիո Իսրայելին տված հարցազրույցում Իսրայելի պաշտպանության նախարարն ասել է, որ ռուսական օդանավը Սիրիայից ներխուժել է հյուսիսային Իսրայել, ըստ երևույթին, պատահմամբ։
Խնդիրն անմիջապես կարգավորվել է երկու երկրների միջև հաստատված հաղորդակցական ուղիների միջոցով։
Իսրայելի պաշտպանության նախարարը նաև տեղեկացրել է, որ իսրայելական կողմը չի արձագանել, քանի որ տեղյակ է, որ «ռուսական ինքնաթիռներն Իսրայելի վրա հարձակվելու մտադրություն չունեն»։

Российский военный самолет по ошибке вторгся в воздушное пространство Израиля
Министр обороны Израиля Моше Яалон заявил в воскресенье, 29 ноября, что российский военный самолет по ошибке вторгся в воздушное пространство страны, сообщает Интерфакс.
"Произошло незначительное вторжение российским самолетом примерно на милю (1,6 километра). С пилотом вышли на связь, и самолет, сменив курс, вернулся в Сирию", - заявил он.
Глава израильского оборонного ведомства подчеркнул, что российские самолеты не пытаются атаковать Израиль, поэтому не нужно "реагировать на автомате и сбивать их, когда происходят ошибки".