Թուրքիան կրկին հրաժարվել է ներողություն խնդրել Ռուսաստանից
Թուրքիան չի պատրաստվում ներողություն խնդրել Ռուսաստանից  ՍՈւ-24 կործանիչը խոցելու համար: Այս մասին լրագրողներին  հայտնել է Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ հանդիպելուց հետո, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մեր օդային տարածքը և ցամաքային սահմանը պահպանելը ոչ միայն մեր իրավունքն է, այլ նաև մեր պարտականությունն է: Ոչ ոք ներողություն չի խնդրելու իր պարտավորությունները կատարելու համար», - ասել է Դավութօղլուն:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 24-ին թուրքական ռազմաօդային ուժերը Սիրիայի օդային տարածքում խոցել են ահաբեկիչների դեմ գործողություններ իրականացնող ՌԴ Սու-24 կործանիչը: Ռուսաստանի նախագահն այն անվանել է «հարված թիկունքից»:

Turkey Again Refuses to Apologize
Turkey is not going to apologize to Russia for shooting down Russian Su-24, Prime Minister Ahmet Davutoglu told the reporters after meeting with NATO Secretary General Jens Stoltenberg, RIA Novosti reports.
"Protecting our air space, land border is not just our right, but our duty. No one will apologize for the execution of his duty" Davutoglu said.
It should be reminded that on November 24 Turkish Air Forces shot down Russian Su-24 that participated in the operations against the terrorists in Syria.