Թուրքիան կրկին հրաժարվել է ներողություն խնդրել Ռուսաստանից
Թուրքիան չի պատրաստվում ներողություն խնդրել Ռուսաստանից  ՍՈւ-24 կործանիչը խոցելու համար: Այս մասին լրագրողներին  հայտնել է Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ հանդիպելուց հետո, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մեր օդային տարածքը և ցամաքային սահմանը պահպանելը ոչ միայն մեր իրավունքն է, այլ նաև մեր պարտականությունն է: Ոչ ոք ներողություն չի խնդրելու իր պարտավորությունները կատարելու համար», - ասել է Դավութօղլուն:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 24-ին թուրքական ռազմաօդային ուժերը Սիրիայի օդային տարածքում խոցել են ահաբեկիչների դեմ գործողություններ իրականացնող ՌԴ Սու-24 կործանիչը: Ռուսաստանի նախագահն այն անվանել է «հարված թիկունքից»:

Турция вновь отказалась извиняться перед Россией
Tурция не намерена извиняться перед Россией за то, что сбила российский Су-24, заявил журналистам премьер-министр страны Ахмет Давутоглу после встречи с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом, передает РИА Новости.
"Защита нашего воздушного пространства, сухопутной границы - это не просто наше право, но и наш долг. Никто не будет извиняться за выполнение своего долга", - сказал Давутоглу.
24 ноября турецкие ВВС сбили Су-24, участвовавший в операции против террористов в Сирии. Российский президент назвал это "ударом в спину" со стороны пособников террористов.