Իրաքի Քուրդիստանը պատրատվում է անկախության հանրաքվեի
Իրաքի Քուրդիստանի ինքնավար մասի ղեկավար Մասուդ Բարզանին հրահանգել է նախապատրաստվել անկախության համար հանրաքվեին:
Քուրդիստանի դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Մասուդ Բարզանին հավաքվել է իր ենթականերին և հրահանգել նրանց աշխատանքներ իրականացնել՝ անկախության հանրաքվե անցկացնելու համար։ Այս մասին հայտնում է World Bulletin-ը:
Ավելի վաղ այս տարի Վաշինգտոնում փակ դռների ետևում անցկացրած նիստերին ժամանակ Բարզանին ասել է, որ քրդերը կանցկացնի անկախության հանրաքվե Իրաքում, սակայն նշել է. «Ես չեմ կարող ասել, թե արդյոք դա կլինի հաջորդ տարի կամ երբ, սակայն, իհարկե, անկախ Քուրդիստանն առջևում է»:

Iraqi Kurdistan Prepares for a Referendum on Independence
Kurdistan Democratic Party Leader Massoud Barzani has announced about a referendum on independence to be organized in Iraqi Kurdistan.
He gathered members and a KDP official, Aras Haso Mirhan and ordered to begin talks with other regional parties for a referendum on the independence vote.
According to World Bulletin,  at a serious of closed door sessions in Washington in May earlier this year, Barzani had said that Kurds will hold a referendum on independence from Iraq but said that "I cannot say if it will be in the next year, or when, but certainly the independent Kurdistan is coming,”