ԻՊ զինյալները գերեվարել են Դեր Զորի շուրջ 400 բնակչի
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության զինյալները գերի են վերցրել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում տեղակայված Դեր Զոր քաղաքի ավելի քան 400 բնակչի: Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը: Ըստ Լոնդոնում տեղակայված Սիրիայի մարդու իրավունքների մոնիթորինգային կենտրոնի տվյալների` գերեվարվածների մեջ հիմնականում Սիրիայի իշխանություններին աջակցող մարտիկների ընտանիքներն են:
SANA գործակալության փոխանցմամբ, ավելի վաղ ստացվել է տեղեկատվություն, որ ռազմական գործողությունների արդյունքում իսլամիստները կոտորած են կազմակերպել Ալ-Բգելիա գյուղում: Ըստ վերջին տվյալների` սպանվել է շուրջ 300 մարդ, որոնց մեծ մասը եղել են տարեցներ, կանայք և երեխաներ, ովքեր հրաժարվել են կատարել զինյալների պահանջները:

Islamic State militants kidnapped at least 400 civilians when they attacked government-held areas in the eastern Syrian city of Deir al-Zor on Saturday, a monitoring group said, Reuters reports.
The Syrian Observatory for Human Rights said on Sunday families of pro-government fighters were among those abducted.
Syria's state news agency SANA said earlier that at least 300 people, including women and children, had been killed during the attacks in Deir al-Zor, but it made no mention of people getting kidnapped.
Syria's government condemned the killings which it described as a "horrific massacre against the residents of Begayliya in Deir al-Zor".