ԻՊ զինյալները գերեվարել են Դեր Զորի շուրջ 400 բնակչի
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության զինյալները գերի են վերցրել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում տեղակայված Դեր Զոր քաղաքի ավելի քան 400 բնակչի: Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը: Ըստ Լոնդոնում տեղակայված Սիրիայի մարդու իրավունքների մոնիթորինգային կենտրոնի տվյալների` գերեվարվածների մեջ հիմնականում Սիրիայի իշխանություններին աջակցող մարտիկների ընտանիքներն են:
SANA գործակալության փոխանցմամբ, ավելի վաղ ստացվել է տեղեկատվություն, որ ռազմական գործողությունների արդյունքում իսլամիստները կոտորած են կազմակերպել Ալ-Բգելիա գյուղում: Ըստ վերջին տվյալների` սպանվել է շուրջ 300 մարդ, որոնց մեծ մասը եղել են տարեցներ, կանայք և երեխաներ, ովքեր հրաժարվել են կատարել զինյալների պահանջները:

Боевики ИГ взяли в заложники 400 жителей в городе Дэйр-эз-Зор
Боевики террористической группировки "Исламское государство" (ИГ) взяли в заложники более 400 мирных жителей в городе Дэйр-эз-Зор на северо-востоке Сирии. Об этом сообщает Reuters. По информации расположенной в Лондоне Сирийской обсерватории по правам человека, среди похищенных находятся семьи бойцов, поддерживающих правительство страны.
Агентство SANA подтвердило ранее поступившие данные о том, что в ходе боевых действий в одноименной провинции исламисты устроили резню в деревне Аль-Бгелия. По последним сводкам, убиты около 300 человек, до этого сообщалось о гибели 250-280 людей. Большинство умерщвленных - пожилые, женщины и дети, отказавшиеся выполнять некие требования боевиков.