Բահրեյնը Սիրիա ցամաքային զորքեր ուղարկելու պատրաստակամություն է հայտնել
Բահրեյնը պատրաստակամություն է հայտնել մասնակցելու Սիրիայում ցամաքային գործողությանը՝ Սաուդյան Արաբիայից հետո։ Այս մասին պաշտոնապես հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայում երկրի դեսպան Ֆավազ Ալ-Խալիֆան, փոխանցում է Reuters-ը։
Նա նշել է, որ Բահրեյնը պատրաստ է գործել սաուդցիների հետ միասին ահաբեկչության դեմ պայքարի միջազգային կոալիցիայի շրջանակում։ Դեսպանի խոսքով՝ զորքերը մտցնել պատրատ է Պարսից ծոցի ևս մեկ պետություն՝ ԱՄԷ-ն։
Ֆավազ Ալ-Խալիֆան նշելէ, որ սաուդյան նախաձեռնությունը Սիրիայում պետք է ուղղված լինի ինչպես ԻՊ-ի, այնպես էլ «Ասադի անմարդկային ռեժիմի» դեմ պայքարին։

Бахрейн объявил о готовности направить войска в Сирию
Вслед за Саудовской Аравией соседний с ней Бахрейн объявил о готовности ввести войска в Сирию в рамках наземной операции с целью борьбы против "Исламского государства", передает lenta.ru со ссылкой на Reuters.
Бахрейнский посол в Великобритании Шейх Фаваз бин Мохаммед аль-Халифа заявил, что Бахрейн мог бы ввести войска "совместно с саудовцами" в рамках международной антитеррористической коалиции.
По его словам, ввести войска готово еще одно государство Персидского залива, Объединенные Арабские Эмираты.
По словам посла, саудовская инициатива в Сирии должна быть направлена на борьбу как против ИГ, так и против "бесчеловечного режима Асада".