4 տարեկան երեխան մահապատժի է ենթարկել 4 մարդու
Իսլամական պետություն ահաբեկչական խմբավորումը հրապարակել է տեսանյութ, որում 4 տարեկան երեխան մահապատժի է ենթարկել  4 մարդու, հաղորդում է Daily Mail-ը:
Տեսանյութում հստակ երևում է, թե ինչպես Իսա Դեյր անունով տղա երեխան, որ իր բրիտանուհի մոր հետ Լոնդոնից փախչել էր Սիրիա,  կանգնած է մեքենայի առջև, որի մեջ գտնվում են 4 անզեն տղամարդ: Նրանք տեսախցիկի առջև խոստովանում են, որ եղել են լրտեսներ, և վնասել են ծայրահեղական խմբավորման շահերը:
Տեսանյությում երեխայի կողքին կանգնած մեծահասակ ահաբեկիչը սպառնում է Մեծ Բրիտանիայի վարչապես՝ Դեվիդ Քեմերոնիn, ինչից հետո երեխան սեղմում է ռադիոկառավարման վահանակի կոճակը: Այնուhետև տեսախցիկը ցուցադրում է մեքենան, որի կողքին կանգնած Իսան բղավում է՝ «Allahu Akbar»:

Четырехлетний ребенок казнил четырех человек
Террористическая группировка ''Исламское государство'' опубликовала видео казни четырех человек. Взрывное устройство, убившее жертв террористов, привел в действие четырехлетний ребенок, передает Lenta.ru, ссылаясь на Daily Mail.
На записи видно, как мальчик по имени Иса Дэр - сын сбежавшей в Сирию из Лондона британки - стоит на фоне машины с четырьмя безоружными мужчинами внутри. Они на камеру признаются в том, что были шпионами и вредили интересам экстремистской группировки.
Рядом с Исой стоит взрослый боевик, который зачитывает угрозу премьер-министру Великобритании Дэвиду Кэмерону, после чего мальчик нажимает на кнопку пульта радиоуправления и внутри автомобиля раздается мощный взрыв. После камера показывает остов автомобиля, стоящий рядом Иса кричит: ''Аллах акбар!''.