3 հայ մարմնամարզիկներ Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում են
Կիսաեզրափակչի արդյունքներով Հայաստանի հավաքականը թիմային պայքարում զբաղեցրեց 12-րդ հորիզոնականը (248.702 ): Եզրափակիչ փուլ են անցնում 8 ուժեղագույն թիմերը, հաղորդում է Armnoc.am-ը:
Անհատական պայքարում հենացատկերի վարժությունում Արթուր Դավթյանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականը (15.300) և դուրս եկավ եզրափակիչ։ Նժույգթափերում աշխարհի 2015 թվականի բրոնզե մեդալակիր Հարություն Մերդինայնը 2-րդ հորիզոնականով (15.491) դուրս եկավ եզրափակիչ: Օղակների վարժությունում Վահագն Դավթյանը զբաղեցրեց 4-րդ հորիզոնականը(15.566) և իրավունք ստացավ եզրափակչում պայքարելու լավագույնի կոչման համար, իսկ Արթուր Թովմասյանը օղակների վարժությունում զբաղեցրեց 9-րդ հորիզոնականը (15.366): Հայ մարմնամարզիկը մեկ քայլ հետ մնաց եզրափակչից:

Трое армянских гимнастов – в финале чемпионата Европы
По результатам полуфинала сборная Армении в командной борьбе заняла 12-ю строчку (248.702). В финальный этап выходят 8 сильнейших команд, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В индивидуальной борьбе в упражнении по опорным прыжкам Артур Давтян занял 3-ю строчку (15.300) и вышел в финал. Бронзовый медалист чемпионата мира 2015-го года Арутюн Мердинян в упражнении на коне вышел в финал, заняв 2-ю строчку (15.491). В упражнении на кольцах Ваагн Давтян занял 4-ю строчку (15.566) и получил право побороться в финале за звание лучшего, а Артур Товмасян в том же упражнении занял 9-ю строчку (15.366) и остался в одном шаге от финала.