Համահայկական հաջորդ խաղերը կանցկացվեն Արցախում
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նորակառույց «Օլիմպավան»-ում տեղի է ունեցել «Համահայկական Խաղերի Համաշխարհային Կոմիտե» հասարակական կազմակերպության Գործադիր կոմիտեի նիստը:
Նիստի ընթացքում ՀԽՀԿ նախագահ Իշխան Զաքարյանն առաջարկել է Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերն անցկացնել Արցախում: Առաջարկը մեծ ոգևորությամբ է ընդունվել բոլոր ներկաների կողմից: «Սա պատմական որոշում կլինի` մեր գաղափարների իրագործման հիմքն է: Այս որոշումն իրապես կարտացոլի մեր նպատակը` «Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք» եռամիասնությունը»,- նշել է Զաքարյանը:
Գործադիր կոմիտեի անդամները քննարկել են նաև Արցախում անցկացվելիք խաղերի կազմակերպչական աշխատանքների հետ կապված խնդիրները, դրանց լուծման տարբերակները, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը:
Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերն Արցախում անցկացնելու հարցը դրվել է քվեարկության և անցել միաձայն:
ՀԽՀԿ գործկոմի նիստում քննարկվել է նաև Համահայկական 2-րդ ձմեռային խաղերի անցկացման հարցը: Արդյունքում որոշում է կայացվել Համահայկական 2-րդ ձմեռային խաղերն անցկացնել 2018թ. փետրվարին` Ծաղկաձորում:

Pan-Armenian Games Will Be Held in Stepanakert
On June 1 session of the Executive Committee of the "Pan-Armenian Games World Committee" NGO held in “Olympavan,”  president of the Committee Ishkhan Zakaryan suggested to hold the 7th Pan-Armenian Games in the Nagorno Karabakh Republic which was approved by all participants, Artsakh Press reports.
"This will be a historical decision and will truly reflect our goal which is “Armenia-Nagorno Karabakh-Diaspora” trinity,” Zakaryan stated.
Executive Committee also made a decision to hold the Pan-Armenian Games World Committee General Assembly in Nagorno Karabakh Republic  on September 3, 2017.
At the end of the session the Executive Committee issued a statement condemning the Azerbaijai provocative actions unleashed against Nagorno Karabakh Republic overnight April 1-2, and expressed their support to the Nagorno Karabakh Republic and the NKR civilian people.