Իսրայելի վարչապետին մեղադրում են բյուջեի գումարները ծախսելու մեջ
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահույին մեղադրում են բյուջեից ավելի քան 2.1 միլիոն շեքել (542 հազար դոլար) ծախսելու մեջ` ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի հոբելյանական նստաշրջանի լիագումար նիստին մասնակցելու համար կատարծ 5-օրյա ուղևորության ժամանակ, հայտնում է The Times of Israel-ը: Նշվում է, որ այդ գումարի մեջ ներառված չեն վարչապետի կնոջ ծախսերը, որոնք ենթադրվում է, որ վճարվել են պետական բյուջեից:
Ամենաթանկն արժեցել է Նյու Յորք և հետադարձ տոմսը El Al ավիաընկերության ինքնաթիռով` 1.5 միլիոն շեքել (387 հազար դոլար): Մնացած գումարը նա ծախսել է Ամերիկայում, այդ թվում՝ 1.6 հազար դոլար վճարելով սանրվածքի և դիմահարդարման համար: Հյուրանոցի համարից կահույքի դուրսբերման և պահպանման ծախսերը արժեցել են 20 հազար դոլար:

Нетаньяху уличили в растрате бюджетных средств на стрижку и макияж
Премьера-министра Израиля Биньямина Нетаньяху уличили в расходовании более 2,1 миллиона шекелей (около 542 тысяч долларов) во время пятидневной поездки на пленарное заседание юбилейной сессии Генассамблеи ООН, передает lenta.ru.
Дороже всего обошелся перелет в Нью-Йорк и обратно самолетом авиакомпании El Al - 1,5 миллиона шекелей (387 тысяч долларов). Оставшуюся сумму Нетаньяху потратил уже в Америке, заплатив 1,6 тысячи долларов за прическу и 1,75 тысячи за макияж. 20 тысяч долларов стоил вынос мебели из гостиничного номера, чтобы супруги Нетаньяху могли принимать в нем гостей. Питание на двоих обошлось в 1,76 тысячи долларов. Отмечается, что в эту сумму не включены расходы супруги премьера Сары, которые, как подозревают стражи порядка, также оплачивались из государственных денег.