Քեմերոնը հրաժարական կտա
Մեծ Բրիտանիայի՝ ԵՄ-ի կազմից դուրս գալու որոշումից հետո վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնը հանդես եկավ ելույթով՝ անդրադառնալով նոր իրադրությանը: Նա նշեց, որ ճիշտ կլինի, որ նոր գործընթացը մենարկի նոր վարչապետը: Արդեն նոր վարչապետը կվարի բանակցությունները ԵՄ-ի հետ և կպատրաստի ԵՄ-ն լքելու ողջ գործընթացը:
Քեմերոնի խոսքերով, նա հավանաբար կհեռանա իր պաշտոնից 3 ամսից, բայց սա դեռ վերջնական որոշում չէ, և ամեն ինչ պարզ կդառնա երկուշաբթի օրը Կառավարության նիստի արդյունքում:
«Մեծ Բրտանիան պետք է գտնի լավագույն ճանապարհը: Ես սիրում եմ այս երկիրը և հպարտ եմ ծառայել դրան»,- ասել է Քեմերոնը՝ հավելելով, որ անկախ իր ապագա կարգավիճակից՝ ինքը կանի առավելագույնը, որ Բրիտանիան հաջողության հասնի:

After the UK voted for Brexit, the Prime Minister David Cameron made a speech talking about the new situation that the UK faces now. He declared that it would be right that a new Prime Minister starts the new process – that is the process of coming out of the EU and starting new negotiations.
Cameron declared that possibly he will leave his post in 3 months, but this is not a final decision and everything will be clear during the Monday meeting of the Cabinet.
"The UK should find the best way. I love this country and I feel honored to have served it," – Cameron said, adding that no matter what he will do his best that the country succeeds.