Չավուշօղլուն՝ Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման մասին
Մինչ Թուրքիայում ռազմական հեղաշրջման փորձը թուրքական իշխանությունները Բաքվում քննարկել են Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցը: Այս մասին Haberturk հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նշել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն:
Չավուշօղլուն նշել է, որ այդ հարցի շուրջ Հայաստանի հետ քննարկումներ չեն եղել, սակայն միջազգային տարբեր միջոցառումների ժամանակ ինքը զրուցել է հայ գործընկերոջ հետ:
Թուրքիայի ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության հարցում Անկարան հանդես է գալիս հօգուտ Բաքվի և կաջակցի հակամարտության կարգավորման վերջինիս առաջարկած ցանկացած տարբերակ:

Cavusoglu Confirms: Normalization with Armenia was Discussed in Baku
Possible normalization of relations with Armenia was discussed in Baku before an attempt of a military coup in Turkey, Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said.
In an interview with Haberturk channel Cavusoglu said there were no discussions with Armenia on the issue, but he talked to his Armenian counterpart during different international evens.
Turkish FM emphasized that Ankara will support Azerbaijan on Karabakh issue and will defend all options proposed by Baku.
Earlier Hrriyet newspaper reported that Cavusoglu discussed normalization of ties with Armenia during his Baku trip