Թուրքական իշխանությունները 60-ից ավել լրատվամիջոցներ են փակել
Թուրքական իշխանությունները հայտարարել են, որ երկրում ռազմական հեղաշրջման ձախողված փորձից հետո անվտանգության ապահովման միջացառումների շրջանակում փակել են մի քանի տասնյակ լրատվամիջոցներ՝ այդ թվում նաև 45 թերթ և 16 հեռուստաալիք:
Բացի այդ, իշխանությունները բանակից ազատել են մոտ 1,7 հազար զինծառայողի՝ այդ թվում նաև 149 գեներալի և ծովակալի:
Անկարայում կարծում են, որ ձախողված հեղաշրջման հետևում կանգնած է ԱՄՆ-ում բնակվող մուսուլման քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենը: Վերջինս նման մեղադրանքները կտրականապես հերքում է:

More Then 60 Media Agencies Were Closed in Turkey
According to the Turkish official sources three news agencies, 16 television channels, 45 newspapers, 15 magazines and 29 publishers have been ordered shut down.
In total Turkey has dismissed nearly 1,700 military personnel and closed more than 130 media outlets amid a deepening crackdown that has stirred alarm in Turkey following this month's failed coup.
The military personnel that has been dishonourably discharged, is accused by the Turkish government for their role in the July 15-16 abortive putsch, where a faction of the military attempted to topple the government.