Նյու Յորքի բնակչությանն օրական 120 անգամ չինական քարոզչական տեսանյութ են ցուցադրում (տեսանյութ)
Նյու Յորքի գլխավոր հրապարակում` Թայմս Սքուերում, օրվա մեջ 120 անգամ ցուցադրվում է Հարավ-չինական ծովում գտնվող վիճելի  կղզիների մասին  Չինաստանի կառավարության քարոզչական տեսանյութը:
Ցուցադրվող կադրերում ներկայացվում են վիճելի տարածքների բնական գեղեցկությունը, ինչպես նաև պնդումն առ այն, որ այդ տարածքները պատկանում են Չինաստանին:
Հիշեցնենք, հուլիսի 12-ին Հաագայի միջազգային դատարանը վճռել է, որ Չինաստանը պատմական իրավունքներ չունի վիճելի կղզիների նկատմամբ և իր հավակնություններով փաստացիորեն խախտում է Ֆիլիպինների իրավունքները:

Жителям Нью-Йорка начали показывать китайскую пропаганду по 120 раз в день (видео)
На главной площади Нью-Йорка - Таймс-сквер - по 120 раз в день показывают пропагандистский ролик китайского правительства о спорных островах в Южно-Китайском море. Трансляции начались 23 июля, но "Синьхуа" сообщило об этом лишь три дня спустя, отмечает lenta.ru.
На кадрах демонстрируются красоты края и утверждается, что КНР обладает суверенитетом в регионе. 12 июля Международный суд в Гааге постановил, что Китай не имеет "исторического права" на острова в Южно-Китайском море и фактически нарушает права Филиппин.