Նյու Յորքի իշխանությունները վտանգավոր չեն համարում քաղաքին ուղղված ԻՊ-ի սպառնալիքները
Նյու Յորքի քաղաքապետ Բիլ դե Բլազիոն նշել է, որ նյույորքցիները չպետք է վախենան «Իսլամական պետություն» խմբավորման կողմից հնչող սպառնալիքներից, որոնց մասին խոսվում է ահաբեկիչների հրապարակած տեսանյութում, գրում է Газета-ն:
Քաղաքապետի հայտարարությունում նշվում է, որ վախեցնելն ահաբեկչության կարևորագույն գործիքն է, սակայն Նյու Յորքն ունի ոստիկանության հզորագույն ուժ, և քաղաքացիները կարող են հանգիստ զբաղվել իրենց գործերով` ոչնչից չվախենալով:
Ավելի վաղ համացանցում հայտնվել էր տեսանյութ Նյու Յորքում ահաբեկչություններ իրականացնելու սպառնալիքի մասին:

Власти Нью-Йорка не считают опасными угрозы ИГ городу
Мэр Нью-Йорка Билл де Блазио подчеркнул, что ньюйоркцам не стоит опасаться угроз со стороны "Исламского государства", прозвучавших на опубликованном террористами видеоролике, передает gazeta.ru.
В заявлении градоначальника отмечается, что устрашение - важнейший инструмент терроризма, но Нью-Йорк обладает мощнейшими силами полиции и жители могут спокойно заниматься своими делами, ничего не опасаясь.
Ранее в сети появилось видео с угрозами и террористом-смертником на Таймс-сквер. Отмечается, что сцена с Манхэттеном появлялась на видео боевиков еще в апреле.