ԱՄՆ պատվիրակությունը կժամանի Թուրքիա՝ Գյուլենի արտահանձնումը քննարկելու համար
Ամերիկյան պաշտոնատար անձանց պատվիրակությունը կմեկնի Թուրքիա քննարկելու իսլամական քարոզիչ Ֆեթուlլահ Գյուլենի արտահանձնման պայմանները, որին Թուրքիայի իշխանությունները մեղադրանք են ներկայացրել հուլիսի 15-ի ռազմական հեղաշրջման փորձը կազմակերպելու մեջ, գրում է թուրքական Hurriyet պարբերականը
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ բանակցությունների համար Թուրքիա կմեկնեն ԱՄՆ արդարադատության նախարարության 3 աշխատակից և մեկ Պետքարտուղարության աշխատակից:
Թուրքիայի արդարադատության նախարարությունից արդեն հայտարարել են, որ պատրաստ են ամերիկացի գործընկերների այցին: Գերատեսչության ներկայացուցիչների խոսքով` իրենք մտադիր են հայց ներկայացնել Գյուլենի արտահանձնման համար և նրա մեղավորության ապացույցներ ներկայացնել:

US Delegation to Head to Turkey to Discuss the Extradition of Gulen
U.S. Justice and State Department officials will fly to Ankara to discuss government accusations against Fethullah Gulen, Reuters reports referring to a Justice Department official.
President Tayyip Erdogan has demanded the United States extradite Gulen, who lives in Pennsylvania, over the July putsch in which more than 200 people, including civilians, were killed.
"U.S officials, including representatives of the Departments of Justice and State, have offered to consult with the Turkish government," the Justice Department official said, speaking on the condition of anonymity.