Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԵԿՄ ավանդական ուխտագնացության տոնական միջոցառմանը
Արցախի Հանարպետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 24-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Երկրապահ կամավորականների միության ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանարպետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման նախաձեռնությունները՝ դրանք համարելով պահանջված մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության և ներհայկական կապերի ամրապնդման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Երկրապահ կամավորականների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в мероприятии, организованном Союзом добровольцев "Еркрапа"
В городе Шуши Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, организованном Союзом добровольцев "Еркрапа" в рамках традиционного паломничества, сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян отметил важность подобных инициатив и их востребованность с точки зрения патриотического воспитания молодого поколения, а также укрепления внутриармянских связей.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Союза добровольцев "Еркрапа" Манвел Григорян, ряд должностных лиц.