Մեքսիկան հրաժարվել է վճարել ԱՄՆ-ի հետ սահմանին պատի կառուցման համար
Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նյետոն հրաժարվել է վճարել ԱՄՆ-ի հետ սահմանին պատի կառուցման համար: Այս մասին Twitter-ում նա գրել է Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի հետ բանակցություններից հետո:
«Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցի հենց սկզբից ես պարզ հասկացրի, որ Մեքսիկան չի վճարի պատի համար»,- գրել է Նյետոն Twitter-ի իր էջում:
Թրամփը Մեխիկոյի նախագահական պալատում հանդիպման ավարտից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ պնդել է, որ Նյետոյի հետ բանակցությունների ժամանակ քննարկվել է պատի կառուցման առաջարկը, սակայն հարցը, թե ով պետք է վճարի դրա համար, չի բարձրացվել:

Мексика отказалась платить за стену на границе с США
Президент Мексики Энрике Пенья Ньето отказался платить за стену на границе с Соединенными Штатами. Об этом глава государства сообщил в своем Twitter после переговоров с кандидатом в президенты США от республиканцев Дональдом Трампом, передает lenta.ru.
"В начале разговора с Дональдом Трампом я дал ясно понять, что Мексика не будет платить за стену. После этого стали обсуждать другие темы", - написал глава государства.
Американский миллиардер на пресс-конференции также отметил, что стороны касались этой темы, однако до обсуждения платы за строительство дело не дошло