«Հայաստան Էքսպո»՝ հայկական ապրանքների և ծառայությունների ցուցահանդես Իրանում
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության կազմակերպմամբ 2016 թ. հոկտեմբերի 5-8-ը Թեհրանում անցկացվելու է հայկական ապրանքների և ծառայությունների ցուցահանդես (Հայաստան Էքսպո), հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Ցուցահանդեսը կնպաստի Հայաստանի և Իրանի միջև առևտրատնտեսական կապերի զարգացմանը, փոխադարձ ներդրումների խրախուսմանը, զբոսաշրջության զարգացմանը և առևտրական գործարքների դյուրացմանը:
Ցուցահանդեսի բաժիններն են գյուղատնտեսական մթերքների վերամշակում, սննդի արտադրություն, բժշկական և դեղորայքային արտադրանք, շինարարություն, արդյունաբերություն, բանկային ոլորտ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, ոսկերչություն, ադամանդագործություն, ապակու արտադրություն, տեքստիլ արդյունաբերություն, զբոսաշրջություն, տրանսպորտ և լոգիստիկա և այլ ոլորտներ: Դեռևս ընդունվում են ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտեր:

Iran to Host Armenia Expo in October
A trade fair of Armenian products and services – Armenia Expo – will be organized in Tehran, Iran on October 5-8. Armenia’s Economy Ministry, Development Foundation of Armenia and the country’s embassy in Iran are organizing the event.
As the Foreign Ministry press office reports, the fair will promote the development of trade and economic relations between Armenia and Iran, encourage investments, the development of tourism, and the facilitation of business agreements.
The fair will present to Iranian producers and entities Armenia’s achievements in trade and various industries, as well as its capabilities for establishing long-term and stable business partnerships.