«Նորմանադական քառյակի» առաջնորդները պայմանավորվել են հանդիպման մասին
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն, Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը հեռախոսազրույցի ժամանակ պայմանավորվել են հոկտեմբերի 19-ին «նորմանդական քառյակի» ձևաչափում հանդիպման մասին, փոխանցում lenta.ru-ն: Միևնույն ժամանակ Գերմանիայի կանցլերի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Մերկելը Բեռլինի բանակցություններին հրավիրել է նաև Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Վերջին անգամ «նորմանադական քառյակի» ձևաչափում բանակցություններ կայացել են 2015 թվականի հոկտեմբերի 2-ին Փարիզում:

Лидеры "нормандской четверки" договорились о встрече в Берлине
Президент Украины Петр Порошенко, его французский коллега Франсуа Олланд и канцлер ФРГ Ангела Меркель договорились о проведении встречи в "нормандском формате". Переговоры состоятся 19 октября в Берлине, сообщает lenta.ru.
При этом пресс-служба канцлера Германии сообщила, что Меркель также пригласила на переговоры в Берлине президента России Владимира Путина, передает ТАСС.
В последний раз переговоры "нормандской четверки" состоялись в Париже 2 октября прошлого года. После этого лидеры стран проводили консультации по телефону.