Թրամփը հայտարարել է խորամանկ Պուտինի ու հիմար Քլինթոնի մասին
Լաս Վեգասում գտնվող Նևադայի համալսարանում տեղի ունեցած դեբատների ժամանակ Դոնալդ Թրամփը հերթական անգամ հանդես է եկել վիրավորական արտահայտություններով:  ԱՄՆ նախագահի թեկնածուն ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինը միջազգային քաղաքականությունում վարվում է շատ ավելի խելացի, քան Բարաք Օբաման և Հիլարի Քլինթոնը:
«Նա (Քլինթոնը, հեղ.) չի սիրում Պուտինին, որովհետև վերջինիս նրան ամեն ինչում մատների վրա է խաղացրել: Նա դա  արել է Քլինթոնի և Օբամայի հետ բոլոր փուլերում»: Ըստ Թրամփի, դա վերաբերում է Սիրիային, հրթիռային զենքի կիրառման կրճատմանը և առհասարակ ամեն ինչին:
Միլիարդատերը վստահ է, որ ռազմավարական և հարձակվողական զենքի հետագա կրճատման և կիրառման սահմանափակումների մասին Համաձայնագիրը չեղարկեց ՌԴ, ոչ թե ԱՄՆ և որ այդ համաձայնագիրը ՌԴ-ին հնարավորություն է տալիս ռազմական գլխիկներ արտադրել, իսկ ԱՄՆ-ին՝ ոչինչ:
Թրամփի կարծիքով Մերձավոր Արևելքում ևս Պուտինը հաղթեց Քլինթոնին, քանի որ վերջինս այդտեղ միլիարդավոր դոլարներ է ծախսել, իսկ Պուտինը տարածաշրջանն ամբողջությամբ վերցրել է իր վերահսկողության ներքո:
ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածուն նաև հերքել է իր և Պուտինի ընկերության կամ ՌԴ հետ կապի մասին լուրերը և ասել է, որ երբեք չի հանդիպել ռուս նախագահի հետ, բայց ճիշտ է համարում ՌԴ հետ հարաբերությունների կարգավորումը:

Трамп заявил о хитром Путине и глупой Клинтон
Владимир Путин во всех вопросах международной политики всегда поступал разумнее, чем Барак Обама и Хиллари Клинтон. Об этом заявил Дональд Трамп на дебатах в Университете Невады в Лас-Вегасе, передает utro.ru.
"Она не любит Путина, потому что он обвел ее вокруг пальца во всем", - сказал он о Клинтон. "Путин обвел вокруг пальца ее и Обаму на всех этапах", - заключил Трамп. По его мнению, это касается Сирии, сокращения ракетных вооружений и всего вообще.
Миллиардер уверен, что основную выгоду от заключения Договора о мерах по дальнейшему сокращению и ограничению стратегических наступательных вооружений извлекла Россия, а не США. Он сказал, что в результате этого договора РФ может производить боеголовки, а США - нет.
Также Трамп считает, что и на Ближнем Востоке Путин перехитрил Клинтон, поскольку США потратили на этот регион $6 трлн, а Россия взяла регион под контроль.
Республиканец опроверг информацию о его связях с Россией и дружбе с Путиным и сказал, что никогда не встречал российского президента и не общался с ним, но считает правильным поладить с Россией.