Նշանակվել է Պերմյակովի գործով վերաքննիչ բողոքի քննության օրը
Նշանակվել է ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովի գործով վերաքննիչ բողոքի քննության օրը. բողոքը կքննվի նոյեմբերի 10-ին, ժամը 12:00-ին:
Բողոքը վերաբերում է ապօրինի սահմանահատման փորձի մասին մեղադրանքին: Ավելի վաղ պաշտպանական խոսքում փաստաբանը նշել էր, որ մեղադրյալն իրեն մեղավոր է ճանաչել սպանության մեջ, եւ հաշվի առնելով, որ փաստաբանը չի կարող դեմ հանդես գալ իր պաշտպանյալի կամքին՝ իր ելույթում Էդուարդ Աղաջանյանը շրջանցել է մեղադրանքի այս հատվածը: Սակայն պաշտպանը պնդել է ապօրինի սահմանահատման փորձի մասով իր պաշտպանյալի անմեղության հարցում:
Օգոստոսի 23-ին Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը մեղավոր է ճանաչել Վալերի Պերմյակովին մեղադրանքի բոլոր կետերով՝ Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամի սպանություն, ավազակային հարձակում, սահմանն ապօրինաբար հատելու փորձ: Պերմյակովը ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել:

Апелляцию по делу Пермякова рассмотрят в Армении 10 ноября
Апелляционную жалобу по делу российского солдата Валерия Пермякова, убившего семью в армянском Гюмри и осужденного за это преступление, рассмотрят 10 ноября, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Судебного департамента Армении.
Апелляционная жалоба касается обвинения по части попытки незаконного пересечения границы.
Ранее в защитной речи адвокат констатировал, что подсудимый признал себя виновным в убийстве, и в ходе процесса не оспаривал инкриминируемое деяние. Однако защитник настаивал на невиновности подсудимого по части попытки незаконного пересечения границы.
Суд в Армении 23 августа приговорил Пермякова к пожизненному заключению по делу об убийстве семьи Аветисян в армянском городе Гюмри.