Մաուրինյուն պատասխանել է Մխիթարյանի մասին ադրբեջանցի լրագրողի հարցին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն Եվրոպա լիգայի խմբային փուլի չորրորդ տուրի՝ «Ֆեներբախչեի» հետ արտագնա  խաղից հետո (2:1) խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականի և իր թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին` պատասխանելով ադրբեջանցի լրագրողի հարցին:
«Հենրիխ մխիթարյանը պետք է ավելին անի, դա շատ պարզ է: Մենք մեծ ակնկալիքներ ունենք և շատ խաղացողներ նրա դիրքում: Մխիթարյանը պետք է Մատայից, Լինգարդից և Մարսիալից լավ խաղա: Յուրաքանչյուր մարզիչ ցանկանում է, որ խաղան այն ֆուտբոլիստները, ովքեր կարող են ավելի շատ օգնել թիմին, ես բացառություն չեմ», - Մոուրինյուի խոսքը մեջբերում է Daily Mail-ը:
Երկարատև բացակայությունից հետո Մխիթարյանը հայտավորված էր «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հայտացուցակում և փոխարինման մտավ հանդիպման 61-րդ րոպեին:

Моуринью ответил на вопрос азербайджанского журналиста о Мхитаряне (видео)
Главный тренер "Манчестер Юнайтед" Жозе Моуринью после поражения от турецкого "Фенербахче" (1:2) в матче 4-го тура группового этапа Лиги Европы поделился своим мнением о полузащитнике сборной Армении Генрихе Мхитаряне. Вопрос португальскому специалисту задал азербайджанский журналист, сообщает NEWS.am.
"Генрих Мхитарян должен прибавить. Все очень просто. У нас большие ожидания в клубе и много игроков на этой позиции. Он должен играть лучше Хуана Маты, Джесси Лингарда и Энтони Мартиаля. Каждый тренер хочет задействовать тех игроков, которые помогут команде, и я не исключение", - сказал Моуринью, передает Daily Mail.