Շանհայում գուշակ կապիկը կանխատեսել է ԱՄՆ-ի ընտրությունների ադյունքը
Շանհայից (Չինաստան) Գեդա անունով գուշակ կապիկը կանխագուշակել Է ԱՄՆ-ում ընթացող նախագահական ընտրությունների արդյունքները, հաղորդում Է Channel New Asia-ն Twitter-ի օգտահաշվում:
Գեդան ընտրություն Է կատարել  ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածուներ Դոնալդ Թրամփի և Հիլարի Քլինթոնի՝ բնական մեծությամբ նկարների միջև: Արդյունքում կապիկը նախապատվությունը տվել Է Էքսցենտրիկ միլիարդատիրոջը և նույնիսկ համբուրել Է թղթե Թրամփի շուրթերը:
Shiyanhu Ecological Tourism այգուց պրիմատն արդեն առաջին անգամը չԷ կանխագուշակում ապագան: Ինչպես հայտնել Է Channel New Asia-ն, 2016 թվականի սկզբին կապիկը կանխագուշակել Էր ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության հաղթողին. նա նստել Էր Պորտուգալիայի ազգային դրոշի մոտ և սկսել բանան ուտել:

Обезьяна-пророк из Шанхая предсказала результаты выборов в США
Обезьяна-пророк из Шанхая (Китай) по кличке Геда предсказала результаты президентских выборов в США. Об этом сообщается в Twitter-аккаунте Channel New Asia.
Геда, одетая в желтую рубашку, выбирала между изображениями кандидатов в президенты США Дональда Трампа и Хиллари Клинтон в натуральную величину. В итоге обезьяна отдала предпочтение эксцентричному миллиардеру и даже поцеловала картонного Трампа в губы, передает lenta.ru.
Примат из парка Shiyanhu Ecological Tourism уже не в первый раз предсказывает будущее. Как сообщает Channel New Asia, в начале 2016 года обезьяна заранее определила победителя чемпионата Европы по футболу - Португалию - она села около национального португальского флага и стала есть банан