Կիպրական հիմնախնդրի կարգավորման շուրջը բանակցությունները փակուղի են մտել. ՄԱԿ
Կիպրական հիմնախնդրի կարգավորման շրջանակներում տարածքային հարցերի շուրջը բանակցությունները, որոնք վերսկսվել Էին Շվեյցարիայում, ավարտվել են ապարդյուն, փոխանցում է Reuters-ը՝ ՄԱԿ-ի հայտարարությանը հղումով:
Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի և կիպրացի թուրքերի ղեկավար Մուստաֆա Աքընջիի հանդիպումը սկսվել Էր նոյեմբերի 20-ին Շվեյցարիայի Մոն Պելերին ավանում:
«Չնայած բոլոր ջանքերին, նրանք չկարողացան համաձայնության գալ տարածքային կարգավորման հարցում, որն ուղի կհարթեր բանակցությունների ավարտական փուլի համար: Երկու կողմերը որոշել են վերադառնալ Կիպրոս և մտածել հետագա գործողությունների մասին»,- ասված Է հայտարարությունում:

ООН: переговоры по кипрскому урегулированию зашли в тупик
Переговоры по территориальным вопросам в рамках урегулирования кипрской проблемы, возобновившиеся в Швейцарии, закончились безрезультатно, передает РИА Новости.
Встреча президента Кипра Никоса Анастасиадиса и лидера турок-киприотов Мустафы Акынджи началась в воскресенье в швейцарском городке Мон-Пелерин.
"Несмотря на все усилия, они не смогли сойтись в вопросе территориального урегулирования, который бы проложил путь к завершающей стадии переговоров. Обе стороны решили вернуться на Кипр и подумать о дальнейших действиях", - говорится в заявлении.