Աֆղան փախստականը սպանել է Եվրահանձնաժողովի պաշտոնյայի դստերը
Աֆղանստանից Գերմանիա տեղափոխված միգրանտը մեղադրվում է 19-ամյա ուսանողուհու բռնաբարության և սպանության մեջ: Մարիա Լադենբուրգերը հանդիսանում է Եվրահանձնաձնաժողովի բարձր պաշտոնյա, իրավունքի դոկտոր Կլեմենս Լադենբուրգերի դուստրը: Այդ մասին հաղորդում է The Daily Mail-ը, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Աղջկա մարմինը հայտնաբերվել է հոկտեմբերի 16-ին Ֆրայբուրգ համալսարանական քաղաքում: Հայտնի է, որ Եվրահանձնաժողովի պաշտոնյայի դուստրն ազատ ժամանակ՝ որպես կամավոր, աշխատել է փախստականների ճամբարում:
Կասկածյալին ձերբակալել են դեկտեմբերի երկուսին: Նրա կապը հանցագործության հետ վկայել են ԴՆԹ-ի անալիզի արդյունքները:
Դեռևս հայտնի չէ՝ ուսանողուհին նախկինում ճանաչե՞լ է կասկածյալին, թե՞՝ոչ:
Սա նույն շրջանում միգրանտի կողմից կատարված միակ սպանության դեպքը չէ:  Ավելի վաղ հարձակում, ապա նաև՝ սպանություն է եղել 27-ամյա գերմանուհու նկատմամբ:
2015թ. Գերմանիա ժամանել է ավելի քան 1,1 մլն փախստական Հյուսիսային Աֆրիկայի և Մերձավոր Արևելքի երկրներից:

В Германии от рук мигранта погибла дочь чиновника Еврокомиссии
Афганский иммигрант арестован в ФРГ по подозрению в изнасиловании и убийстве 19-летней студентки. Мария Ладенбургер являлась дочерью высокопоставленного чиновника Еврокомиссии, в свободное время она работала волонтером в приюте для беженцев, пишет The Daily Mail, передает ИА REGNUM.
Тело девушки было обнаружено 16 октября в университетском городе Фрайбурге неподалеку от швейцарской границы.
Подозреваемого задержали 2 декабря, его причастность к преступлению подтвердил тест ДНК. Была ли жертва ранее знакома с убийцей, пока неизвестно. Ее отец, доктор права Клеменс Ладенбургер, трудится помощником директора юридического управления Еврокомиссии.
В том же районе ранее изнасиловали и убили другую женщину, 27-летнюю Каролину Г. Известно, что на нее напали во время пробежки в Эндинге, который от Фрайбурга отделяют 18 км. В 2015 году на территорию Германии прибыли свыше 1,1 млн выходцев из стран Северной Африки и Ближнего Востока.