Թրամփը կդառնա ռեալիթի շոուի պրոդյուսեր
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը կդառնա NBC հեռուստաալիքով հեռարձակվելիք Celebrity Apprentice ռեալիթի շոուի գործադիր պրոդյուսեր, հայտնում է Variety պարբերականը։
Շոուի ցուցադրությունը մոտ 2 տարի տևած դադարից հետո կվերսկսվի 2017 թվականի հունվարի 2-ին։ Նախկինում այն անձամբ Թրամփն է վարել, սակայն 2015 թվականին հեռացվել է նախընտրական արշավի ժամանակ սկանդալային հայտարարությունների պատճառով։ Նրան կփոխարինի Կալիֆորնիայի նախկին նահանգապետ Առնոլդ Շվարցենեգերը։
Նոր եթերաշրջանում Թրամփը կլինի գործադիր տնօրեն, որի աշխատավարձը շոուի յուրաքանչյուր թողարկման համար կկազմի առնվազն 100 հազար դոլար։

Трамп станет продюсером реалити-шоу
Избранный президент США Дональд Трамп будет исполнительным продюсером реалити-шоу The Celebrity Apprentice, которое будет транслироваться на телеканале NBC, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Variety.
По данным издания, запуск этой программы после примерно двухлетнего перерыва возобновится 2 января 2017 года. Тогда ее лично вел Дональд Трамп, однако в 2015 году миллиардер был уволен из-за скандальных заявлений, которые он делал во время президентской кампании в США. В новом сезоне шоу место ведущего займет актер и экс-губернатор штата Калифорния Арнольд Шварценеггер.
Отмечается, что зарплата Трампа в качестве продюсера составит не менее $100 тыс. за каждый выпуск программы.