ԱՄՆ նորընտիր նախագահի աշխատակազմը՝ ՌԴ-ի կողմից Թրամփին օժանդակելու մասին
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի անցումային աշխատակազմը մեկնաբանել է ԶԼՄ-ների այն հաղորդագրությունը, համաձայն որի, ԱՄՆ Կնետրոնական հետախուզությունը կասկածել է ՌԴ-ին Հանրապետական թեկնածուին ընտրություններում հաղթանակ ապահովելու աջակցության մեջ:
«Դրանք այն նույն մարդիկ են, ովքեր ասում էին՝ Սադայմ Հուսեյնն ունի մասսայական ոչնչացման զենք: Ընտրություններն արդեն ավարտվել են պատմության մեջ ամենավճռական հաղթանակներից մեկով»,- ասված է Թրամփի աշխատակազմի հայտարարության մեջ:
Հայտարարության մեջ նշվում է նաև, որ ժամանակն է՝ ԱՄՆ առաջ շարժվի և «երկիրը կրկին հզոր դարձնի»:
Նշենք, որ ավելի վաղ The Washington Post թերթը հոդված էր հրապարակել, որում ասվում էր, որ Ռուսաստանը միջամտել է ԱՄՆ ընտրություններին՝ փորձելով օժանդակել հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին:

http://michaelmoore.com/
President-elect Donald Trump's transition team is casting doubt on a CIA report that claimed Russia tried to aid him in the US election, the businessinsider.com reports.
"The election ended a long time ago in one of the biggest Electoral College victories in history." the Trump transition team's statement read. "It’s now time to move on and 'Make America Great Again.'"
According to the report, intelligence officials identified individuals with connections to the Russian government who provided WikiLeaks with hacked emails and other documents that were damaging to the Democratic Party and its presidential nominee, Hillary Clinton.